1. Avtalen

Avtalen består av disse salgsbetingelsene, opplysninger gitt i bestillingsløsningen og eventuelt særskilt avtalte vilkår. Ved eventuell motstrid mellom opplysningene, går det som særskilt er avtalt mellom partene foran, så fremt det ikke strider mot ufravikelig lovgivning.

Avtalen vil i tillegg bli utfylt av relevante lovbestemmelser.

2. Partene

Selger er Bibliogames; Besøksadresse: Blakstad hageby 27A, 1392 Vettre; Postadresse: c/o Anders Grønning, Blakstad hageby 27A, 1392 Vettre; E-post: [email protected]; Nettside: bibliogames.no; Org. nr.: NO 921 238 282, og betegnes i det følgende som Selger.

Kjøper er den som foretar bestillingen, og betegnes i det følgende som Kjøper.

3. Avtaleinngåelse

Avtalen er bindende for begge parter når Kjøper har sendt sin bestilling til Selger.

Avtalen er likevel ikke bindende hvis det har forekommet skrive- eller tastefeil i tilbudet fra Selgeren i bestillingsløsningen i nettbutikken eller i kjøperens bestilling, og den annen part innså eller burde ha innsett at det forelå en slik feil.

4. Betalingen

4.1 Betaling

Selger kan kreve betaling for tjenesten på det tidspunktet Kjøper har sendt sin bestilling til Selger.

Dersom Kjøper bruker kredittkort eller debetkort ved betaling, kan Selger belaste kjøpesummen på kortet ved bestilling.

Ved betaling med faktura, blir fakturaen til Kjøper utstedt fortløpende etter Kjøper har sendt sin bestilling til Selger. Øvrige vilkår for fakturabetaling fremgår av disse vilkårene.

4.2 Abonnement

Selger kan tilby tjenester med automatisk fornyelse der Kjøper inngår en avtale om et abonnement med Selger. Kjøper opplyses ved salg om tidsperioden før automatisk fornyelse, eventuelt hvilken fast dato abonnement fornyes på. Kjøper varsles ca. 7 dager før abonnement fornyes på e-post. Kjøper kan når som helst avslutte abonnement gjennom Selgers plattform der avtalen ble inngått, eller ved å kontakte Selger på e-post til [email protected]. Kjøper må være over 18 år for å opprette et abonnement, dersom Kjøper er under 18 år kan en foresatt opprette abonnement på den mindreåriges vegne med den foresattes betalingsinformasjon. 

4.3 Reklamasjon

Eventuelle reklamasjoner knyttet til selve kjøpet, mangler ved tjenesten eller annet forhold må fremsettes uten ugrunnet opphold etter at mangelen er oppdaget. Kjøper er forpliktet til å kontakte Selger direkte og forsøke å løse eventuelle tvister i minnelighet før en eventuell kortreklamasjon (disputesak) registreres hos betalingsformidler. Unnlatelse av dette kan, dersom reklamasjonen viser seg å være uberettiget eller misbrukt, medføre at Kjøper kan holdes ansvarlig for kostnader Selger påføres i forbindelse med behandlingen.

Dersom det registreres en reklamasjon på korttransaksjonen, har Selger rett til å umiddelbart suspendere alle tjenester Kjøper har kjøpt – enten automatisk eller manuelt – inntil reklamasjonen er ferdig behandlet og endelig avgjort.

Dersom reklamasjonen avgjøres i Selgers favør, og det kan dokumenteres at Kjøper med viten og vilje har medvirket til en uberettiget reklamasjon, forbeholder Selger seg retten til å avslutte tilgangen til kjøpte tjenester uten refusjon, samt kreve at Kjøper dekker både det opprinnelige kjøpsbeløpet og eventuelle kostnader Selger har hatt i forbindelse med behandlingen.

Dersom reklamasjonen avgjøres i Kjøpers favør, forbeholder Selger seg likevel retten til å trekke tilbake eller avslutte tilgangen til kjøpte tjenester uten refusjon. Dette gjelder særlig dersom reklamasjonen medfører at Selger ikke lenger har mottatt fullt oppgjør for det aktuelle kjøpet. Tjenester som ikke er betalt i sin helhet anses som ugyldige, og Kjøper kan i slike tilfeller miste tilgang uten rett til videre bruk eller erstatning. Dersom Kjøper har medvirket til, eller kan holdes helt eller delvis ansvarlig for forhold som førte til reklamasjonen – for eksempel ved kredittkortsvindel – kan Kjøper holdes økonomisk ansvarlig for det opprinnelige kjøpsbeløpet samt Selgers dokumenterte kostnader i forbindelse med reklamasjonen.

5. Medlemskap

5.1 Personlige fordeler og medlemsbevis

Medlemsfordeler som beskrevet ved salg gjelder personlig for medlemmet og kan ikke videreformidles. For å benytte medlemsfordeler må medlemmet kunne dokumentere medlemskap med medlemsbevis og gyldig legitimasjon.

5.2 Kjøp med medlemsfordeler

Ved kjøp med medlemsfordeler regnes det kjøpte produktet som ugylig dersom Kjøper ikke er medlem eller ikke kan fremvise medlemsbevis og gyldig legitimasjon ved kontroll, og Kjøper kan nektes varen/tjenesten uten refusjon. Alternativt kan Selger kreve betaling for mellomlegget mellom medlemspris og ordinær pris på stedet for at Kjøper skal få varen/tjenesten, men det er opp til Selger om dette tilbys Kjøper som et alternativ.

5.3 Angrerett

Ved kjøp av medlemskap samtykker Kjøper til at levering av medlemsfordelene starter umiddelbart etter betaling. Kjøper erkjenner samtidig at angreretten bortfaller når levering starter, jf. angrerettloven § 22 bokstav n.

6. Varekjøp

6.1 Digitalt varekjøp

Ved digitalt kjøp av fysiske varer fra Selger, for eksempel som tillegg ved påmelding, registrering, bestilling, osv. gis angrerett dersom dette er pålagt av lov. Dersom kjøpet ikke er dekket av angreretten, f.eks. ved kjøp av varer som tilpasses ved bestilling, vil dette informeres om ved salg og kjøpet vil da være bindende og ikke være dekket av angreretten.

6.2 Fysisk varekjøp

Ved fysisk kjøp av fysiske varer fra Selger gis det ikke angrerett og kjøpet regnes som bindende når det er gjennomført.

7. Fakturabetaling

Ved betaling med faktura sendes en faktura til Kunden fra Selgers fakturasystem. Standard betalingsvilkår er 14 dager netto for privatpersoner og 30 dager netto for bedrifter, med mindre annet er avtalt. Metode for utsending av faktura baseres på Kjøpers valg ved bestilling (dersom valg er tilgjengelig) og mulige fakturametoder. Selger kan sende faktura på en annen enn valgt måte dersom valgt måte ikke er mulig.

Ved forsinket betaling kan det påløpe purregebyr, forsinkelsesrenter og eventuelle inkassokostnader i henhold til inkassoloven og forsinkelsesrenteloven. Ubetalte krav kan inndrives gjennom inkasso eller egeninkasso. Kjøper samtykker til å motta digitale betalingspåminnelser og purringer per e-post. Dersom Selger mangler nødvendige opplysninger for fakturering og/eller inndrivelse samtykker Kjøper til at Selger henter disse fra offentlige registre (f.eks. folkeregisteret).

Selger forbeholder seg retten til å foreta en kredittsjekk av Kjøper før faktura tilbys som betalingsmetode. Dersom kredittsjekken gir grunnlag for det, kan fakturabetaling avslås og bestillingen kanselleres. Dersom Kjøper er en privatperson vil dette bli særskilt opplyst om ved bestilling. Dersom en faktura forfaller uten betaling, kan Selger foreta en kredittsjekk for å vurdere muligheten for inndrivelse.

8. Force majeure

Selger er ikke ansvarlig for manglende oppfyllelse av sine forpliktelser dersom dette skyldes forhold utenfor Selgers kontroll, og som Selger med rimelighet ikke kunne forutse eller unngå. Dette inkluderer, men er ikke begrenset til, krig, naturkatastrofer, pandemier, brann, streik, myndighetspålegg, strømbrudd, eller andre ekstraordinære hendelser som gjør gjennomføring av arrangement umulig eller urimelig byrdefull.

Dersom et arrangement må avlyses som følge av force majeure, har Kjøper rett på refusjon av billettprisen. Refusjon gjelder kun direkte betalte billetter og omfatter ikke indirekte kostnader som reise eller overnatting.

9. Personvern

Alle avtaler og bruk av tjenester levert av Selger er underlagt Selgers Personvernpolicy. Ved å akseptere disse vilkårene aksepteres samtidig Selgers Personvernpolicy.

10. Endring

Selger kan til enhver tid endre disse vilkårene. Kjøper er bundet av de vilkårene som var gjeldende når kjøpet ble gjennomført. Dersom det foreligger et løpende avtaleforhold (f.eks. medlemskap) blir Kjøper likevel bundet av de nye vilkårene 30 dager etter endringen fant sted. Dersom Kjøper sier seg uenig i de oppdaterte vilkårene må Kjøper kontakte Selger innen 30 dager for å avslutte avtaleforholdet, og det gis i så fall ikke refusjon for allerede benyttede tjenester, men fremtidige tjenester kanselleres uten kostnad. Kjøper blir varslet om vesentlige relevante endringer via e-post dersom mulig.

11. Konfliktløsning

Klager rettes til Selger innen rimelig tid, og hovedsakelig innen 30 dager fra forholdet ble kjent for Kjøper. Klager kan sendes på e-post til [email protected].

Partene skal forsøke å løse eventuelle tvister i minnelighet. Dersom dette ikke lykkes, kan Kjøper ta kontakt med Forbrukertilsynet for mekling. Forbrukertilsynet er tilgjengelig på telefon 23 00 600 eller www.forbrukertilsynet.no.

Europa-Kommisjonens klageportal kan også brukes hvis du ønsker å inngi en klage. Det er særlig relevant, hvis du er forbruker bosatt i et annet EU-land. Klagen inngis her: http://ec.europa.eu/odr.

Avtalen er underlagt norsk rett. Asker og Bærum tingrett vedtas som rett verneting i alle saker.

Sist oppdatert: 15. mars 2025